Nika Rozman

Let's make films!

DE | EN | ES | FR | IT | PL | RU

Dane osobowe

Urodzony 1985, Ljubljana, Słowenia
Wiek grania 26 - 36
Sylwetka bardzo szczupły
Wzrost 170
Kolor włosów ciemny brąz
Fryzura długie falowane
Kolor oczu brązowy
Ton głosu / dubbing głosu mezzosopran

 

Wykształcenie

2016 International Screen Acting Workshop
Filmakademie Baden-Württemberg Ludwigsburg (Niemcy)
2009
Sarajevo Talent Campus 2009 (Bośnia i Hercegowina)
2005 - 2009
AGRFT (Akademija za gledališče, radio, film in televizijo), University of Ljubljana (Słowenia)

 

Umiejętności

Języki słoweński (Język ojczysty)
chorwacki (płynnie)
bośniacki (płynnie)
serbski (płynnie)
serbsko-chorwacki (płynnie)
angielski (płynnie)
niemiecki (dobrze)
rosyjski (Na poziomie podstawowym)
Dialekty chorwacki (środkowo) (płynnie)
wewnętrzno-serbski (płynnie)
bośniański (płynnie)
dalmackia (dobrze)
czarnogórski (dobrze)
północnoniemiecki (dobrze)
Istria (dobrze)
slavoński (dobrze)
Vojvodina (dobrze)
Akcenty amerykański (płynnie)
kroacki (płynnie)
wschodnio-europejski (płynnie)
brytyjski (dobrze)
niemiecki (dobrze)
australijski (dobrze)
Dyscypliny sportowe jezda na rowerze (bardzo dobrze)
jazda konna (bardzo dobrze)
jogging (bardzo dobrze)
wspinaczka górska (bardzo dobrze)
deska snowboardowa (bardzo dobrze)
pływanie (bardzo dobrze)
joga (bardzo dobrze)
akrobatyka (dobrze)
aerobik (dobrze)
lekkoatletyka (dobrze)
kanu (dobrze)
nurkowanie (dobrze)
Fitness (dobrze)
gimnastyka (dobrze)
gimnastyka (dobrze)
jazda na łyżwach (dobrze)
wspinanie (dobrze)
jazda na rolkach (dobrze)
narciarstwo alpejskie (dobrze)
badminton (Na poziomie podstawowym)
koszykówka (Na poziomie podstawowym)
bilard (Na poziomie podstawowym)
kręgle (Na poziomie podstawowym)
jazda na wielbłądzie (Na poziomie podstawowym)
kajak (Na poziomie podstawowym)
rower górski (Na poziomie podstawowym)
flisactwo (Na poziomie podstawowym)
walka sceniczna (Na poziomie podstawowym)
walka na miecze (Na poziomie podstawowym)
trampolina (Na poziomie podstawowym)
narciarstwo wodne (Na poziomie podstawowym)
Taniec sala balowa (dobrze)
taniec kabaretowy (dobrze)
taniec jazzowy (dobrze)
taniec współczesny (dobrze)
musical (dobrze)
Show Dance (dobrze)
walc (dobrze)
balet (Na poziomie podstawowym)
taniec brzucha (Na poziomie podstawowym)
Butoh (Japonia) (Na poziomie podstawowym)
Cancan (Na poziomie podstawowym)
cha cha cha (Na poziomie podstawowym)
improwizacja taneczna (Na poziomie podstawowym)
teatr tańca (Na poziomie podstawowym)
Pole Dance (Na poziomie podstawowym)
Salsa (Na poziomie podstawowym)
Śpiew chanson (dobrze)
blues (dobrze)
kabaret (dobrze)
nietoperz (dobrze)
spódnica (dobrze)
śpiew sceniczny (dobrze)
Instrumenty muzyczne gitara (Na poziomie podstawowym)

CV

Nagrody / nominacje
2021 Hearts of Sarajevo Award for Best Actress for the role Tina (27th Sarajevo Film Festival) (Nominacja)
Bośnia i Hercegowina
2021 The Brightest Star Award 2020 for the role Tina (Orion Awards) (Nagroda)
Słowenia
2020 Recognition for outstanding contribution in knowledge and public awareness during the pandemic (Ministry of Education) (Nagroda)
Słowenia
2017 Special Yuri Prize for the Makers of the Performance The Cannibals (52nd Festival Borštnikovo srečanje) (Nagroda)
Słowenia
2015 Vesna Award for Best Supporting Actress for the role Mia (18. Festival of Slovenian Films) (Nagroda)
Słowenia
2015 Acting Award of The Slovenian Association of Dramatic Artists for roles in performances: The Deceits, Scandal in St. Florian Valley, Lulu (Nagroda)
Słowenia
2012 Best Young Actress Award for the role Katarina (47. Festival Borštnikovo srečanje) (Nagroda)
Słowenia
2010 Colective Acting Award (17.International Festival of Childrens Theatre Subotica) (Nagroda)
Serbia

 

CV - Kino
2023 Istina
Jelena główna rola
Reżyseria: Tamara Denić
2022 Maja
Maja główna rola
Reżyseria: Aljoša Nikolić
2021 Bitch, a Derogatory Term for a Woman
Manca rola drugoplanowa
Reżyseria: Tijana Zinajić
2018 The Bull
rola drugoplanowa
Reżyseria: Bojan Labović
2018 Jaws of Life
Sara rola drugoplanowa
Reżyseria: Urban Pekle
2017 Apoptosis
Surgeon rola drugoplanowa
Reżyseria: Tomaž Gorkič
2016 Buoyancy
Rebeca główna rola
Reżyseria: Klemen Dvornik
2015 Idyll
Mia rola drugoplanowa
Reżyseria: Tomaž Gorkič
2014 Swimming
Swimming teacher dzienna rola / mała rola
Reżyseria: Katarina Rešek
2013 John Lacklife
Iris rola drugoplanowa
Reżyseria: Domen Martinčič
2013 The Right to Love
Nada rola drugoplanowa
Reżyseria: Barbara Zemlič
2011 Bread and Circuses
Lena rola drugoplanowa
Reżyseria: Klemen Dvornik
2010 Piran-Pirano
Partisan woman dzienna rola / mała rola
Reżyseria: Goran Vojnović
2010 First Day at Work
Waitress rola drugoplanowa
Reżyseria: Urška Đukić
2010 Her Rules, My Feast
Daughter główna rola
Reżyseria: Polona Zupan
2008 Mr. Subconscious
Her główna rola
Reżyseria: Urška Đukić
2007 Zora
Girl rola drugoplanowa
Reżyseria: Blaž Završnik
2007 Against the Window
Anja główna rola
Reżyseria: Barbara Zemljič

 

CV - telewizja i streaming
2022 Hamilton
Lydia Galović rola drugoplanowa
Reżyseria: Erik Leijonborg
2022 Dvije
Jana główna rola
Reżyseria: Zrinka Katarina Matijević
2021 - 2022 Dolina rož
Tina co-glówna rola
Reżyseria: Matevž Luzar
2021 - 2022 Leninov park
Tina główna rola
Reżyseria: Klemen Dvornik
2021 Sobotni krompir
moderator / prezenter
Reżyseria: Jaka Krivec
2020 Izodrom
moderator / prezenter
Reżyseria: Aljaž Bastič, Jaka Krivec
2020 Počitniški krompir
moderator / prezenter
Reżyseria: Tina Novak
2019 - 2020 Za Repom
moderator / prezenter
Reżyseria: Aljaž Bastič
2019 V dvoje
Katarina rola w odcinku
Reżyseria: Klemen Dvornik
2019 The Lake
Tina co-glówna rola
Reżyseria: Matevž Luzar and Klemen Dvornik
2018 The President
Katja co-glówna rola
Reżyseria: Luka Marčetič
2012 Youth
Maja główna rola
Reżyseria: Sara Kern
2009 Love is Energy
Worker dzienna rola / mała rola
Reżyseria: Barbara Zemljič
2009 Brother to Brother (tv series)
Vesna rola w odcinku
Reżyseria: Branko Djuric

 

CV - teatr
2021 Cristina Clemente, Marc Angelet: Lapland
Nela główna rola
Reżyseria: Nenni Delmestre
2020 - 2021 Jon Fosse: Name
Beate główna rola
Reżyseria: Ajda Valcl
2020 Federico García Lorca: The House of Bernarda Alba
Amelia rola drugoplanowa
Reżyseria: Yulia Roschina
2019 Gregor Strniša: Frogs
Evica co-glówna rola
Reżyseria: Maruša Kink
2019 Simona Semenič: this apple, made of gold
Sanja rola drugoplanowa
Reżyseria: Primož Ekart
2019 Agnieszka Jakimiak and Tom Silkeberg: The Republic
Theresa May rola drugoplanowa
Reżyseria: Anja Suša
2018 Ödon von Horváth: Kazimir and Karolina
Erna rola drugoplanowa
Reżyseria: Eduard Miller
2017 Moved by Voice
Performer, Co-author Inni
Reżyseria: Irena Zagoričnik Tomažin
2017 William Shakespeare: Hamlet
Ophelia rola drugoplanowa
Reżyseria: Kresimir Dolencic
2017 Gregor Strniša: Cannibals
Marija rola drugoplanowa
Reżyseria: Ivica Buljan
2017 Simon Stephens: Birdland
Marnie rola drugoplanowa
Reżyseria: Janusz Kica
2016 Hic Sunt Leones
She rola drugoplanowa
Reżyseria: Nataš Matjašec Rošker
2016 Simona Semenič: 1981
Nada rola drugoplanowa
Reżyseria: Selma Spahic
2016 Drago Jančar: Dissident Arnož and His Followers
Ana rola drugoplanowa
Reżyseria: Diego De Brea
2015 Ellias Canetti: Wedding
Kristina rola drugoplanowa
Reżyseria: Eduard Miler
2015 Dracula
co-author główna rola
Reżyseria: Andras Urban
2015 To The Last Drop
solo performance główna rola
Reżyseria: Bojan Jablanovec
2015 Wolfram Lotz: Die lächerliche Finsternis
Mrs. Pellner główna rola
Reżyseria: Tin Grabnar
2014 Friedrich Durrenmatt: The Physicists
Monika Stettler rola drugoplanowa
Reżyseria: Boris Kobal
2014 Jera Ivanc: The Deceits
Isabella, Helena rola drugoplanowa
Reżyseria: Jaka Ivanc
2014 Frank Wedekind: Lulu
Lulu główna rola
Reżyseria: Diego De Brea
2014 Ivan Cankar: Scandal in St. Florian Valley
Jacinta główna rola
Reżyseria: Janusz Kica
2013 Jeffery Lane, David Yazbek: Women on the Verge of a Nervous Breakdown
Ana dzienna rola / mała rola
Reżyseria: Diego De Brea
2013 Luka Cimprič, Andrej Zupanec: Ernesto
Woman, co-author rola drugoplanowa
Reżyseria: Luka Cimprič
2013 Nina Šorak: Thursday
Her co-glówna rola
Reżyseria: Nina Šorak
2013 Miroslav Krleža: Adam and Eve
Eve dzienna rola / mała rola
Reżyseria: Milos Lolic
2012 Eugène Ionesco: Jack, or The Submission
Jacqueline rola drugoplanowa
Reżyseria: Milos Lolic
2012 Simona Semenič: Kill Me Softly
Cita rola drugoplanowa
Reżyseria: Zala Sajko
2012 Lope de Vega: El caballero del milagro
Octavia rola drugoplanowa
Reżyseria: Luka Martin Škof
2011 Ivan Viripajev: Oxygen
Sasha główna rola
Reżyseria: Primož Ekart
2011 Aleksander Nikolajevič Ostrovski: The Storm
Katarina Ivanovna główna rola
Reżyseria: Jernej Lorenci
2011 Moliere: The Miser
Elise rola drugoplanowa
Reżyseria: Boris Kobal
2011 Simon Stephens: Harper Regan
Sarah, Justine rola drugoplanowa
Reżyseria: Boris Ostan
2010 Janez Janša, Janez Janša , Janez Janša: The More of Us There Are, the Faster We Will Reach Our Goal
Juliette rola gościa
Reżyseria: Janez Janša, Janez Janša, Janez Janša
2010 William Shakespeare: Romeo and Juliet
Juliet główna rola
Reżyseria: Diego De Brea
2010 N.Rozman,, T. Vrbnjak, L. Sušnik, M. Kink: Princess
Mother, Snow White, co-author co-glówna rola
Reżyseria: Maruša Kink
2009 Steven Sater, Duncan Sheik: Spring Awakening
Thea rola drugoplanowa
Reżyseria: Sebastijan Horvat
2009 Andrej Rozman Roza, Davor Božič: Neron
choir, dancer członek zespołu
Reżyseria: Matjaž Zupančič
2008 Milena Marković: Rails
Rupica rola drugoplanowa
Reżyseria: Milan Neskovic
2008 H. Ch. Andersen: Ugly Duckling
several supporting roles rola drugoplanowa
Reżyseria: Robert Waltl
2008 Daphne de Bruin: Eva (This is my life)
Eva główna rola
Reżyseria: Julija Roschina
2007 Alain Badiou: 20. Century
mówca / narrator
Reżyseria: Matjaz Berger
2007 H. Ch. Andersen: Princess and the Pea
Princess główna rola
Reżyseria: Klemen Markovčič

 

CV - reklama

 

CV - Audio
2021 Raya and the Last Dragon
Namari rola drugoplanowa
Reżyseria: Nina Kaludjerović
2021 Sibile
Mother rola drugoplanowa
Reżyseria: Maja Sever
2021 Shane the Chef
Maggie co-glówna rola
Reżyseria: Jaša Jamnik
2020 Barbapapa
Barbabravo co-glówna rola
Reżyseria: Studio Ritem
2020 Power Players
Bobbie Blobby rola drugoplanowa
Reżyseria: Studio Ritem
2020 Tib and Tumtum
Tara co-glówna rola
Reżyseria: Maja Sever
2020 Steven Universe
several episode roles rola drugoplanowa
Reżyseria: Studio Ritem
2020 Ben 10
Ben główna rola
Reżyseria: Studio Ritem
2020 Peter Rabbit 2: The Runaway
Cottontail rola drugoplanowa
Reżyseria: Jernej Kuntner
2019 Simon
Gaspard rola drugoplanowa
Reżyseria: Nana Milčinski
2019 Peter Pan
Wendy główna rola
Reżyseria: VPK Pro
2019 T. Kozin, S. Rakef, B. Šajić Podešva: Electro acoustic opera IDEN
sound and voice interpretation Inni
Reżyseria: Saška Rakef Perko
2018 Grinch
Gruppert rola drugoplanowa
Reżyseria: Studio Ritem
2019 The Wizard of Oz
Dorothy główna rola
Reżyseria: VPK Pro
2018 Wreck it Ralph
Rapunzel rola drugoplanowa
Reżyseria: Jernej Kuntner
2018 Pocahontas
Nakoma co-glówna rola
Reżyseria: VPK Pro
2018 Rusty Rivets (animation series)
Rusty główna rola
Reżyseria: Studio Ritem
2018 We're going on a Bear Hunt
Max rola drugoplanowa
Reżyseria: Nana Milčinski
2018 Peter Rabbit
Cottontail rola drugoplanowa
Reżyseria: Jernej Kuntner
2018 Go Jetters (animation series)
Xuli główna rola
Reżyseria: Nana Milčinski
2017 Exhibition VIS-À-VIS
mówca / narrator
Reżyseria: Andreja Borin
2016 Peanuts (animation series)
Marcy, Eudora, Istok rola drugoplanowa
Reżyseria: Jaša Jamnik
2015 Emilie (animation series, 52 episodes)
Nicholas, Lea, Elise ciągła rola
Reżyseria: Nana Milčinski
2014 Clud Bread (animation series, 70 episodes)
Luka ciągła rola
Reżyseria: Jasa Jamnik
2014 Vinko Moderndorfer: Lost (episodes)
rola w odcinku
Reżyseria: Irena Glonar
2014 Mateja Perpar: Psyhoterapist
rola w odcinku
Reżyseria: Klemen Markovčič
2014 RAA RAA The Noisy Lion (animation series, 52 episodes)
Raa Raa ciągła rola
Reżyseria: Nika Rozman
2013 Justin and the Knights of Valuor
Princess, Lara rola drugoplanowa
Reżyseria: Nika Rozman
2013 Peppa Pig (animation series)
several episode roles rola gościa
Reżyseria: Jasa Jamnik
2013 Ivor Martinić: My Son Just Walks Little Slower
Sara rola drugoplanowa
Reżyseria: Irena Glonar
2012 Mike Bartlett: Contractions
Emma główna rola
Reżyseria: Ajda Valcl
2011 Walt Disney: Tangled
Rapunzel główna rola
Reżyseria: Tanja Ribic
2010 Dragica Potočnjak: He was what He was
Daughter rola drugoplanowa
Reżyseria: Irena Glonar

 

CV - inne
2013 Girl with a Pearl Earring
FAMUL STUART
Girl with a Pearl Earring główna rola
Reżyseria: Polona Zupan
2010 Naked Freedom
Marina Gržinić & Aina Šmid
moderator / prezenter
Reżyseria: Marina Gržinić & Aina Šmid
2010 Zois Awards for Science
RTV Slovenija, Cankarjev dom
moderator / prezenter
Reżyseria: Diego De Brea

 

/